Bitcoin

Altın Stoklayan Yatırım Efsanesi, Bu Coinden Alıyor Olabilir!

single-image

Krizlerde altın gibi kıt varlıkları ön plana çıkaran yatırım efsanesi, artık bu coin’den satın alıyor olabilir.

“Zengin olma zamanı geldi”

Tanınmış yatırımcı ve “Rich Dad, Poor Dad” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, 2022’nin daha zengin olma zamanı olduğunu söyledi. Özellikle şimdi, Bitcoin ve kripto para piyasası çöktüğü için fırsatların hazır olduğunu düşünüyor. Kiyosaki’nin en son mesajı, kitabından alıntılarla zenginlik kavramının altını çiziyor. Kendisine göre bu yıl “zenginlik” anlamına geliyor. Bu arada, Kiyosaki’nın altın olduğu kadar Bitcoin’in büyük bir destekçisi olduğunu belirtelim. Ancak diğer birçok Bitcoin destekçisinin aksine, fanatik bir taraftar değil. Daha önce altın ve gümüşe yatırım yaptığını defalarca dile getirmişti. En son mesajı, yatırım efsanesinin Bitcoin satın almaya başladığını düşündürdü:

Kitabımda; eviniz sizin değildir, biriktirenler kaybeder, zenginler para için çalışmazlar diye belirtmiştim. Zenginler, bir işe ihtiyacı olmayan, iş yaratan, kendi varlıklarını yaratan ve piyasa çöküşlerinde başarılı olan girişimcilerdir. 2022, daha zengin olma zamanınız.

Robert Kiyosaki artık altın yerine Bitcoin satın alıyor olabilir

Yıl başında, Bitcoin 30.000 doların üzerindeyken Kiyosaki, 20.000 dolarda daha fazlasını alacağını tweetledi. Şu anda, dünyanın en büyük kripto para birimi 19.000 doların hemen üzerinde işlem görüyor. Bu nedenle, ünlü yazarın sözünde durup Bitcoin satın alması söz konusu. Kiyosaki daha önce 9.000 dolar ve 6.000 dolardan Bitcoin satın aldığını söyledi. Ocak ayında, fiyatı 20.000 doların altına düşerse tekrar satın alacağını söyledi.

Bitcoin fiyatı çöküyor. Harika haber. BTC’yi 6 bin dolar ve 9 bin dolardan satın aldım. 20 bin doları test ederse daha fazla satın alacağım. Daha zengin olma zamanı geliyor.

Kiyosaki gümüş alamıyor ama bol miktarda Bitcoin var

Kiyosaki, 20 Eylül’de artık daha fazla altın ve gümüş satın alamadığını tweet’ledi. Endişe verici açıklamalarında, güvendiği bir altın satıcısının kendisine daha fazla altında satmadığını belirtti. Tweet, Kiyosaki’nin pandeminin dünya çapında patlak verdiği 2020’den bu yana zaman zaman tweet attığı düşüncesini paylaşmasına neden oldu:

ABD dolarının sonu yakın.

Pandemi sürecinde ABD, vatandaşlarını 1.200 dolarlık çekle desteklemek için 6 trilyon doların üzerinde para bastı. Daha sonra, büyük işletmelerin kurtarılması da vardı. Yakın tarihli bir tweet’te Kiyosaki, BTC satın alma nedenleri arasında Fed’in faiz oranlarını yükseltmesi olduğunu söyledi. ABD hükümetinin borcunun daha pahalı hale gelmesini ve ABD’nin çok fazla borç almasını sıraladı. Bitcoin, altın ve gümüş almanın iyi bir fikir olduğunu tekrarladı. Daha fazla gümüş alamayacağı için, geleneksel piyasaların aksine hafta sonları işlem gören, şu anda satın alabileceği Bitcoin her zaman vardır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: