Genel

Bitcoin fonuyla % 27000’e ulaşan Pantera: En kötüsü bitti

single-image

Kripto para piyasası geçen yılki rekor seviyenin çok altında işlem görmesine rağmen piyasaya ilgi devam ediyor. Kurumsal yatırımcılar, mevzuat dostu yatırım fırsatları arayışıyla kripto para sektörünü sürekli olarak takip ediyor. Bu alandaki uzmanlar Bitcoin‘e yönelik uzun vadeli talebin muazzam olacağını öngörüyor. Bu yılın başlarında bir dizi kripto para biriminde yaşanan önemli kayıplar, en kötü ayı piyasası dönemi olarak da anılıyor.

“Günlük yaşam birçok yönden değişecek”

Ayı piyasasının en kötüsünün geride kaldığını söyleyen Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, piyasanın Bitcoin’i blok zinciri için bir vekil olarak görmeye alıştığını söyleyerek “İlginç yüzlerce proje var.” dedi.

CNBC’ye konuşan Morehead, kripto para gibi yıkıcı teknolojilerin günlük yaşamın birçok yönünü değiştireceğini öne sürdü.

Morehead yaptığı açıklamada, “35 yıldır konjonktür hareketlerindeki deneyimimden anladığım kadarıyla, dört ay önce en kötü kısmı atlattık. Piyasanın yüzde 75-80 düştüğü bir ortamda buna bir de kaldıraç eklerseniz işiniz zorlaşır. Sanırım bunun büyük bir kısmı çoktan sona erdi.” diye konuştu.

“Kripto milyarlarca insana yayılıyor”

Pantera CEO’su, benimseme artarsa kriptonun değerinin de artacağını savunarak blok zincirinin önümüzdeki dört ila beş yıl içinde potansiyel olarak milyarlarca insanın kullanacağı şekilde büyüyeceğini kaydetti. Morehead ayrıca, pazarın böyle bir seviyeye ulaşması halinde, talep ve arz dinamiklerinin kripto para fiyatlarını belirleyeceğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin fonu, neredeyse yüzde 30 bin yaptı

Kripto para sektörünün uzun soluklu şirketlerinden olan Pantera, en büyük başarısını Bitcoin fonuyla sağladı. Şirketin Bitcoin fonu, dokuz yılda yüzde 27 bin 800 getiri elde etti. Fon, aynı zamanda ABD’deki ilk Bitcoin fonu olarak da biliniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: