Bitcoin

“Kış Berbat Geçecek” Analistler: Binance’deki 3 Altcoin Çökebilir!

single-image

Piyasalar uzun bir düşüş trendinden kurtulmaya çalışıyor. Bu sırada iki kripto analisti, Altcoin Sherpa ve Coin Bureau, bazı coin’lere yönelik düşüş beklentilerini aktarıyor. İşte detaylar…

Altcoin Sherpa, bu kripto paralarda düşüş görmeye hazır

Altcoin Sherpa, layer-1 Blockchain’i Avalanche (AVAX) ve Ethereum (ETH) ölçeklendirme çözümleri Polygon (MATIC) ve Optimism’in (OP) düşüşleri görmeye hazır olduğunu söylüyor. Analist, aşağı yönlü piyasa koşullarının AVAX’ı toparlanmaya başlamadan önce 13 doların altına itebileceğini söylüyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

AVAX: Genel piyasa yapısı hala düşüşte, eğer bu dip ise, o zaman en az bir 13 dolar görmemiz şaşırtıcı olmaz. Oluşum, çift dip gibi görünecektir. Şimdilik hala düşüşte.

Altcoin Sherpa daha sonra MATIC’ten bahsetti. Kripto para biriminde daha geniş bir çerçevede stabilite beklese de büyük bir düşüş görülebileceğini söyledi. Yıl sonuna doğru 0.60 dolarda konsolide olmadan önce değer kaybı bekliyor. MATIC, şu anda, analistin en düşük 0,35 dolar hedefinin yüzde 50 kadar üzerinde işlem görüyor.

OP’ye bakıldığında, Altcoin Sherpa, altcoin’de 0,50 dolara düşüş gördüğünü söylüyor. Bir süre geri sıçramaya görülmeyeceğini düşünüyor.  “Bence uzun vadeli satın almayın” diyor.

Analist: Bu kış berbat geçecek

Coin Bureau YouTube kanalının sunucusu, faiz oranlarındaki artışların kripto varlıklarını olumsuz etkileyeceği konusunda uyarıyor. Analist, faiz oranları arttıkça Bitcoin’in (BTC) mevcut seviyeden %35’in üzerinde düşebileceğini söyledi. “Artık faiz oranları yükseldikçe, hisse ve kripto gibi varlıklar daha az ilgi çekici olacak” dedi. Daha fazla satış olasılığı nedeniyle birçok kişinin BTC’nin 12.000 dolara düşmesini beklediğini söyledi.

Analiste göre göre, FED tarafından yapılan yüzde 0,75 oran artışı zaten fiyatlandırılır. Böylece Bitcoin’in %yüzde 35’in üzerinde düşme şansını düşürür. Bununla birlikte, FED’in faiz oranı kararlarını tahmin etmek için kullanılan bir araca (FedWatch aracı) dayanarak oranların ileride daha yüksek bir rakamla yükseltilebileceğini söylüyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi dün yapılan açıklamaya göre FED, 75 baz puanlık bir artış gerçekleştirdi. Bu nedenle analistin bahsettiği . dolara düşüşün olasılığı azaldı.

SHIB, BTC ve Bu 8 Altcoin'e Dikkat: Al-Sat Seviyeleri Çıktı!

Faiz oranı artışlarının yanı sıra, Coin Bureau analisti, Bitcoin’in olumsuz bir teknik görünüm ve büyüyen açık pozisyonlar gibi başka tehditlerle karşı karşıya olduğunu söylüyor. CFTC (Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu) verilerine göre BTC için birçok kurumsal yatırımcı açığa satış pozisyonu açtı. Teknik analize güvenmeyi tercih edenler için de “rahatlık olmadığını” söyledi.  Analist yorumlarını “Kısacası, hisse senedi, kripto ya da başka herhangi bir şeyde olsanız bu kış berbat geçecek” diyerek sonlandırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: