Genel

Solana tabanlı işlemler 100 milyar barajını aştı

single-image

2020 yılında başlatılan Solana projesi 2 senelik süre içerisinde bugün itibariyle önemli bir kilometretaşını geride bıraktı ve toplamda 100 milyar işlem sayısını geçti. Haberin yazıldığı dakikalarda Solana blok zincirindeki işlem sayısı toplamda 100 milyar 40 milyonu da geçmişti. Blok zinciri üzerinde saniyede ortalama 767 işlem yapılıyor.

Yaşanan sorunlara rağmen işlem sayısı artmaya devam etti

Hatırlanacağı üzere Solana özellikle bu sene birçok teknik aksaklıkla karşılaşmış ve geliştiriciler sistemi kaaptıp tekrardan başlatmak zorunda kalmışlardı. Bazılarının “merkeziyetsiz” olarak nitelendirdiği sistem bu yeniden başlatmaların ardından sorgulanmaya başlanmıştı. Ancak tüm bu sorunlara rağmen belli zamanlardaki düşüşler dışında Solana fiyatında genel manada bir geriye gidiş olmamış ve fiyat genel kripto para piyasalarıyla uyumlu hareket etmişti. İşlem sayısı da her geçen gün artmaya devam etmişti.

Hatta Solana kurucularından olan Anatoly Yakovenko, nu tür sorunların kendilerini çok zorladığını ancak fazla kullanıcı olmasından dolayı ortaya çıkmasının da başka bir açıdan kendisini mutlu ettiğini söylemişti.

Sadece 2022’de 5 adet büyük sorun yaşadı

2020 yılında kurulan Solana, toplamda 7 büyük sorun yaşadı ve bunların 5 tanesi 2022 yılında görüldü. En büyük sorunlardan bir tanesi ise geçen yıl Eylül ayında yaklaşık 24 saat süren bir tıkanıklıktı.

Geçtiğimiz sene 259 dolarlık fiyat gören Solana’nın SOL kripto parası haberin yazıldığı dakikalarda ise 32 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: