Bitcoin

ABD’li Yatırım Şirketi Bu 2 Kripto Paradan Aldı!

single-image

ABD merkezli şirket Cambrian Asset Managemen, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) göre 20 milyon dolardan fazla kripto para yatırımı yaptı. İşte detaylar…

ABD’li şirketten 20 milyon dolarlık kripto yatırımı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bildirilenlere göre, kripto satın alan bir şirket dikkat çekti. ABD’li varlık yöneticisi Cambrian, 41 yatırımcı için her biri minimum 14.000 dolar yatırımla 12.976.664 dolar değerinde Ethereum satın aldı. 7.1 milyon dolar değerinde de BTC satın aldı.

Bugün Bu 10 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Satım alım ile gündeme gelen Cambrian, aslında bir süredir Bitcoin ve altcoin alanında aktif bir şirket. Müşterilerinin yatırımı için ilginç bir sistem geliştiriyorlar. Geçtiğimiz aylarda Cambrian’ın CEO’su ve CIO’su Martin Green, şirketin risk yönetim sistemini aşağıdaki şekilde tanımlamıştı:

İnsanlar, beyinleri kortizol, serotonin veya dopamin ile dolduğunda büyük analitik kararlar vermek üzere tasarlanmamıştır. Bu nedenle sistemlerimiz, birlikte satmak veya piyasa bize karşı çıkarsa bir açığı kapatmak için satın almak gibi riskler için tasarlanmıştır. Yani eğer uzun pozisyonda, piyasa önceden programlanmış bir miktara kadar hareket eder… sistemler risk alır, böylece piyasa daha aşırı hale gelirse, yatırımcılarımızın sermayesini korumuş oluruz.

Kurumsal yatırımcılar için kriptolara yönelik hizmetler devam ediyor

Bu sırada Kriptokoin.com olarak da bildiridğimiz gibi kurumsal yatırımcılara yönelik kripto hamleleri hız kesmiyor. ABD’nin en büyük ikinci borsa operatörü olan Nasdaq (NDAQ), Salı günkü bir basın açıklamasına göre, kurumsal kripto yatırımcılarından gelen talep üzerine nakit para almayı amaçladığı için bir kripto para saklama hizmeti başlatıyor.

Dip Avcılığı Yapılacak Altcoin'ler Belli Oldu: NEAR da Listede!

Şirket, daha önce Gemini’da birinci sınıf aracılık hizmetleri yürüten Ira Auerbach’ı kripto varlık biriminin başı olarak işe aldığını söyledi. Nasdaq’ın kriptoya geçişi Wall Street’te daha geniş bir trend izliyor. Geçen ay, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, kurumsal müşterilerine kripto para birimleri sunacağını söyledi. Neredeyse tüm ABD borsa işlemlerini işleyen Depository Trust & Clearing Corp, kendi Blockchain’ini piyasaya sürdü.

Nasdaq, ABD’deki kurumsal müşteriler için Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) tutma konusunda BTC ve altcoin borsası Coinbase ve koruma hizmeti sunan sAnchorage Digital ve BitGo ile rekabet edecek. Bir Bloomberg raporuna göre Auerbach, Nasdaq’ın Bitcoin ve altcoin yerel firmalarıyla çalışmaya açık olduğunu belirtti. Ancak kısa vadede herhangi bir satın alma planı olmadığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: