Genel

Tether USDT sabit coin’i için Polkadot (DOT) desteğini açıkladı

single-image

Bağımsız blok zincirlerinin birbirleri arasında bilgi paylaşımı yapmasına izin veren bir çapraz zincir teknolojisi sunan Polkadot üzerinde bundan sonra USDT de kullanılabilecek.

Konuyla ilgili konuşan Tether şirketinin CTO’su Paolo Ardoino, “Topluluğuna dijital token alanındaki en likit, en istikrarlı ve en güvenilir sabit coin’e erişim sunan Tether olarak Polkadot’ta USDT’yi başlatmaktan mutluluk duyuyoruz. Polkadot ağı bu yıl ciddi bir büyüme ve evrim yaşadı. USDT’nin ağa eklenmesinin onların gelişimine katkı sunmaya devam etmesini umuyoruz” dedi.

USDT Polkadot dışında 11 ağda işlem görebiliyor. Hatırlanacağı üzere Tether şirketi geçtiğimiz günlerde de NEAR blok zinciri üzerindeki desteğini duyurmuştu. Polkadot dışında kullanılabilen ağlar Avalanche, Kusama, Ethereum, Solana, Algorand, EOS, Liquid Network, Omni, Tron, NEAR ve Bitcoin Cash…

Boğa sezonunda 50 dolar seviyesine çıkan Polkadot’un kendi token’ı DOT, şu anda ise yaklaşık 6.5 dolardan işlem görüyor.

Rezervler konusundaki tartışma sürüyor

Bilindiği üzere Tether şirketinin ihraç ettiği USDT’leri destekleyen rezervler uzun zamandır tartışma konusu… Geçtiğimiz günlerde bir New York mahkemesi Tether şirketinden detaylı şekilde USDT’yi destekleyen varlıkların bir listesini talep etmişti. Şirket, bu varlıkları açıklamasa da, son dönemde ticari senet sayısını azalttığını iddia ediyor. Tether gibi, USDC’nin ihraççısı konumundaki Circle şirketi de sabit coin2ini destekleyen varlıkları detaylı bir biçimde açıklamıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: