Bitcoin

Ayı Piyasası Ne Kadar Sürecek?

single-image

Kripto para piyasasında ayıların hakimiyeti devam ediyor. Lider kripto Bitcoin, bir türlü psikolojik seviye olan 20 bin doların üstünde kalmayı başaramıyor. Yatırımcılar ve traderler, ayı piyasasının daha ne kadar devam edeceğini merak ediyor. Crypto Capital Venture kurucusu Dan Gambardello, boğa makro sinyali olacağını düşündüğü durumu açıkladı. Ayrıca, beş altcoin projesi paylaştı.

“Bu sessizlik, Bitcoin ve altcoin piyasası için beklediğimiz boğa sinyali!”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası şahin Federal Reserve’in etkisinden çıkmayı başaramadı. ABD’de tarihi zirvelere çıkan ve inatçı hale gelen enflasyonu kontrol altına almak için Fed, duruşundan taviz vermiyor. Bu durum da, faizleri artırırken, risk varlıklarında toparlanmayı engelliyor. Doğal olarak, en fazla etkilenen piyasa da kripto piyasası olmaya devam ediyor. Lider altcoin Ethereum’un Merge, Cardano’nun Vasil Hard Fork, rüzgarı da bir süre sonra sessizliğe teslim oldu. Yatırımcılar ve traderlar ise bu durumun daha ne kadar süreceğini merak ediyor.

Altcoin

Bu ortamda Dan Gambardello, şimdi, kripto için ayı piyasasının dibinin tanımlanacağını söylüyor. Bu doğrultuda, topluluğun beklediği kripto için boğa makro sinyalini açıklıyor. Bu boğa sinyali, “zayıf eller” kriptodan çıkacağı için giderek daha fazla “duyulabilir” hale gelecek olan sakin bir sessizlik duygusu. Diğer pek çok influencer da zaman zaman benzer tezi tekrarlıyor. Bu bağlamda, “Kağıttan eller ne kadar çok düşerse, genel olarak kripto piyasası için o kadar iyi olur” deniyor. Çünkü onlara göre, bu şekilde, “elmas ellerin” öncekinin düşürdüğünü alması mümkün olacak. Gambardello, Twitter’dan konuya ilişkin olarak şu paylaşımı yaptı:

Şimdi ayı piyasasının aylarca dibini tanımladığımız zamandır. Bu süre zarfında, insanlar kriptodan çıktıkça burası giderek daha sessiz hale gelecek. Bu sessizlik, beklediğimiz boğa makro sinyalidir. Bitcoin (BTC), Cardano (ADA), Ethereum (ETH), Ripple (XRP),  COTI ve WMT.

Analistlere göre, ayı piyasasının dibinin aylarca sürmesi mümkün

Gambardello’nun tweet’ine bakılırsa, ayı piyasasının dibinin aylarca sürmesi mümkün. Bu arada, Ağustos ayının başlarında, Twitter’daki ‘Rekt Capital’ takma adlı popüler kripto analisti, tarihsel olarak, Bitcoin ayı piyasasının dibinin 2022’nin dördüncü çeyreğinden, Nisan 2024’te gerçekleşmesi planlanan bir sonraki Bitcoin halving etkinliğine kadar ulaşacağını paylaştı. 2015 ve 2018’de Bitcoin’in halving’den 517-547 gün önce dibe vurduğuna dair verileri paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: