Genel

AB, Bitcoin madenciliğini durdurabilir: “Devletler hazır olsun”

single-image

Fransa’dan Almanya’ya, Hollanda’dan Belçika’ya kadar büyüklü küçüklü birçok ülkede enerji ve enflasyon protestolarının yaşandığı, aynı zamanda zor bir kış mevsiminin beklendiği Avrupa’da, bölgenin kanun yapıcısı konumundaki AB Komisyonu bugün kripto para madenciliğini yasaklama adımı atabileceğini belirten bir açıklama yaptı.

“Kripto varlık madenciliğini durdurmaya hazır olmalılar”

AB Komisyonu’nun yaptığı açıklamada elektrik sistemlerine aşırı yük binmesi durumunda bazı faaliyetlerin durdurulmak zorunda kalabileceği belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Elektrik sistemlerinde bir yük boşaltma ihtiyacı olması durumunda, AB üye devletleri kripto varlık madenciliğini durdurmaya hazır olmalıdırlar”

“Madencilere sağlanan indirimlerin kaldırılması hayati önemde”

Komisyon madencilere sağlanan vergi indirimlerine de değindi:

“Uzun vadede şu anda bazı üye ülkelerde gördüğümüz, madencilere sağlanan vergi indirimlerinin de kaldırılması hayati önem taşımaktadır”

Enerji verimliliği standardı ve etiketi geliyor

Komisyon açıklamasında ayrıca önümüzdeki dönem için de bir enerji verimliliği standardı getirileceğini açıkladı:

“Önümüzdeki aylar ve yıllar için Komisyon dijital enerji hizmetlerini artırma maksatlı olarak bir enerji verimliği sektörü oluşturmayı plânlamaktadır. Bu sektör blok zincirlerini de enerji verimliliği standardı konusunda etiketleyecektir”

Rusya-Ukrayna savaşı belirleyici faktör

Bilindiği gibi Rusya’nın Şubat ayında açtığı savaşın ardından tüm dünyada enerji ürünleri ve bunların sevkiyatlarının nasıl olacağı konusunda ciddi krizler çıkmıştı. Bu krizlerin ortasında ise Avrupa yer alıyor.

Rusya ile Almanya arasındaki Kuzey Akım 2 hattının kapanması, Kuzey AKım 1 hattına ise saldırıların olması, kış ayları konusunda Avrupa Birliği halklarını endişelendiriyor. Rusya’nın Batı dünyası tarafından dışlanması Rusların AB bölgesine doğal gaz ve petrol akışını kesme ihtimalini ciddi şekilde artırıyor.

Almanya, Fransa ve Hollanda’da şimdiden enerji tasarrufu konusunda kamu spotu reklamları yayınlanmaya başladı bile.

➤ Bitcoin Haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: