Genel

AB’den ABD’ye kripto para uyarısı: Küresel regülasyon gelmeli

single-image

Rusya yaptırımlarından merkeziyetsiz cüzdan uygulamalarına kadar kripto para alanında son dönemde hızlı bir gidişat içine giren Avrupa Birliği’nde şimdi de ABD’yi ikna çabaları başlamış gibi görünüyor.

“Durdurulmazsa finansal istikrar kaybolur”

Avrupa Komisyonu Finansal Hizmetler Komitesi başkanı olan Mairead McGuinness, Washington ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu ve kripto paraların kontrolsüz şekilde büyümesinin finansal istikrarı ortadan kaldıracağını söyledi:

“Biz nasıl yaptıysak diğer ülkelerin de burada topa girmesini bekliyoruz. Belki farklı şekilde bir yoldan gidilir ama aynı amaç için olacaktır. Kripto paraların küresel olarak regüle edilmesi gerekir. Eğer bu kontrolsüz büyüme durdurulamazsa finansal istikrar da bozulur”

“Yatırımcı koruması için de belirsizlik var”

ABD’de yaptığı toplantıların ardından mutlu olduğunu ve bu konudaki umudunun arttığını belirten İrlandalı komisyon başkanı, Avrupa seviyesinde ciddi bir endişe hakim. Kripto paraların regüle edilmemesi durumunda ne olacağı hala tam anlamıyla bilinmiyor. Yatırımcı koruması anlamında da bir bilinmezlik var” dedi.

ABD Kongre üyeleriyle de birçok toplantı gerçekleştiren McGuinness, Patrick McHenry ve Kirsten Gillibrand gibi kripto para yasa tasarıları üzerinde çalışan senatörlerle de bir araya geldi.

Komisyon başkanı McGuinness

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: