Genel

Bybit, yeni kripto cüzdanını resmen kullanıma sundu

single-image

Dünyanın en fazla ziyaret edilen üçüncü kripto para borsası Bybit, özel kripto cüzdanı olan Bybit Cüzdan’ı bugün itibarıyla kullanıma sundu. Bybit Cüzdan, internetin bir sonraki versiyonu olarak kabul edilen Web3’e açılan kapı olma yolunda ilerleyecek.

Bybit, Web3’ün beraberinde getirdiği uçsuz bucaksız potansiyellerin kilidini açma konusunda Bybit Cüzdan’ı anahtar olarak görüyor. Cüzdan, hem mobil hem de web üzerinden kullanılabiliyor.

Custodial cüzdan olarak Bybit cüzdan, kullanıcıların DeFi, GameFi ve NFT’lerin merkeziyetsiz dünyasında kripto varlıkları göndermelerini, saklamalarını ve almalarını sağlıyor. Bybit Cüzdan, Bybit’in özel saklama sistemini kullanarak kullanıcıların özel anahtarlarını güvende tutuyor. Bunun yanı sıra, özel anahtar yönetimi konusunda bireysel sorumlulukları azaltarak özellikle Web3’e yeni katılanlar için kolaylık ve güvence sağlıyor. Kullanıcılar Bybit Cüzdan sayesinde sadece tek tıkla ve üç kolay adımda Web3’ün potansiyelini tamamen ortaya çıkarabiliyor.

Bybit Cüzdan’ın lansmanı, kripto cüzdanlarının geleneksel değer saklama aracı olmaktan uzaklaşarak yepyeni bir cüzdan türüne evrildiğini gözler önüne sermek açısından önemli. Web3 geliştikçe ve değiştikçe, cüzdanlar da oldukça kritik ve büyük bir rol oynamaya başlayacak. Bu kapsamda, Web 3.0’ın ve tokenize hâle getirilmiş ekonomisinin potansiyelini tam anlamıyla açığa çıkarabilmek ve bu yepyeni ekosistemden yararlanırken hayal gücünün sınırlarını zorlamak için cüzdanlar adeta bir anahtar ve pasaport vazifesi görecek.

Tüm bunların yanında, cüzdan sayesinde yeni protokollerin dağıttığı airdrop’lar alınabilecek, neredeyse hiç risk almadan merkeziyetsiz finansa erişilebilecek, özel anahtarlar ve merkeziyetsiz kimlikler yönetilebilecek.

Bybit Cüzdan hakkında konuşan Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, şöyle diyor:

“Yineleme ile yeniliğe yürekten inanıyoruz. Kullanıcılarımıza ve bizim gibi kriptoya yürekten inananlara, Web3’ün beraberinde getirebileceği tüm olanaklara erişebilmelerini sağlayacak eksiksiz bir çıkış kapısı sunabilmek için zaman harcadık, Bybit Cüzdan’ı geliştirdik”

Zhou, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bybit Cüzdan, yeni ve deneyimli kripto kullanıcılarının Web3’e erişerek kendi finansal özgürlüklerini benimsemeleri adına kullanımı kolay, güvenli ve kullanışlı bir yol sunmakla kalmıyor, Bybit olarak savunucusu olduğumuz her şeyi adeta özetliyor. Üstelik bunların tümünü, Bybit platformunun sunduğu rahatlık ve güven hissiyle yapabilmelerini sağlıyoruz.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: