Bitcoin

Sony Destekli Bitcoin Platformu Kapanıyor: Paranızı Çekin! – Kriptokoin.com

single-image

Almanya merkezli bir Bitcoin ve altcoin neo-bankası olan Nuri, kapılarını kapattığını açıkladı. Nuri, Sony, Coparian ve Earlybird yatırım platformlarından fon almasıyla öne çıkmıştı. İşte detaylar…

Bitcoin platformu işlemlerini devre dışı bırakıyor

CEO Kristina Walcker-Mayer, 18 Ekim tarihli bir blog yazısında, Alman kripto neo-bankası olan Nuri’nin Ağustos ayında iflas başvurusunda bulunduktan sonra bir alıcı bulamadığı için kapılarını kapattığını söyledi. CEO, kararın, şirketin iflas yöneticileriyle son üç ay içinde yeniden yapılandırma planı üzerinde çalıştıktan sonra potansiyel bir alıcı veya yatırımcı bulamaması nedeniyle alındığını söyledi.

Platform, 30 Kasım’a kadar alım satım işlemlerine devam edecek. Ancak Nuri, müşterilerine varlıklarını 18 Aralık’a kadar geri çekmelerini tavsiye etti. Kripto endüstrisindeki mevcut durum, Nuri’yi etkiledi. Ayrıca ana iş ortaklarından birinin “durumu önemli ölçüde kötüleştirmesinden” sonra Ağustos ayında iflas başvurusu yaptı. Walcker-Mayer şunları söyledi:

Bu yıl, geçtiğimiz ayların zorlu ekonomik ve politik ortamı nedeniyle zorluklar aşılmaz hale geldi ve bu da bizi yeni fonlar toplamaktan veya bir alıcı bulmaktan alıkoydu.

Sony’den destek almıştı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Nuri, 2015 yılında Bitwala olarak piyasalara girmişti. Bir süre, kripto para ekosisteminde önemli bir konuma sahipti. Müşterilerin kripto paralara yatırım yapmalarını sağlayan regüle bir platform sunmakta idi. Dealroom platformunun verileri, platforma birçok büyük ölçekli yatırım yapıldığını ortaya koyuyor. Coparian, Earlybird Venture Capital ve ünlü şirket Sony’nin yatırım kolu Sony Financial Ventures; şirkete yatırım yapmıştı. Yatırımların değeri, toplamda 45 milyon doları bulmaktaydı.

Birçok kripto para firması tehdit altında

Walcker-Mayer, teknoloji ve fintech değerleme krizini düzeltmek için bu hamlenin gerekli olduğunu belirtti. Bu nedenle, Nuri çalışanlarının yaklaşık yüzde 45’i Mayıs ayında işten çıkarıldı. Almanya merkezli bir neobank olarak Nuri, kullanıcıların bir Alman banka hesabı aracılığıyla Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yapmalarını sağlıyordu.

Analistler: Binance'deki Bu 3 Altcoin Sert Düşüşler Yaşayabilir!

Nuri gibi, diğer kripto firmaları da son zamanlarda ayı piyasalarından ciddi şekilde etkilendi. Bu raporun sunulduğu tarih itibariyle, Hodlnaut, Celsius, Three Arrows Capital, Vauld, Coinbase ve diğerleri gibi firmalar koşullardan etkilendi. Bu firmaların çoğu, özellikle Hodlnaut, platformlarında para çekme, para yatırma ve alım satım işlemlerini geçici olarak askıya aldı. Dahası, bu firmalar maliyetten tasarruf etmek için işgücünü ezici bir çoğunlukla azalttı.

Mevcut olan ayı piyasasının kripto firmalarını olumsuz etkilediğine şüphe yok. Bu firmaların çoğu, özellikle borsalar, yüksek rekabet ortamında ayakta kalmak için ticaret ücretlerine güvenmekteydi. Bununla birlikte, kripto fiyatlarındaki düşüş nedeniyle hacimdeki büyük düşüşten ciddi şekilde etkilendiler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: