Bitcoin

Bazı Cüzdanlar Ele Geçirildi! – Kriptokoin.com

single-image

Hackerlar, Bitcoin ve altcoin borsası Gate.io’nun resmi Twitter hesabını ele geçirdi. 1 milyondan fazla kullanıcıyı, sahte bir “Tether çekilişini” öne sürerek para kaybetme riski ile karşı karşıya bıraktı. İşte yaşananlar…

Bitcoin borsasındaki kullanıcılar, hack riski ile karşı karşıya

Bilgisayar korsanları Gate.io’nun Twitter hesabını ele geçirdi ve web sitesi URL’sini Gate.io’dan gąte.com (xn--gte-ipa.com) olarak değiştirdi. Yani, borsayı taklit eden sahte bir web sitesi açtı. Sahte web sitesi aktif olarak 500.000 USDT’lik sahte bir çekilişe katılımı teşvik ederken, kullanıcılardan ödülleri almak için cüzdanlarını bağlamalarını istiyor. Böylece bir kullanıcı, cüzdanını sahte web sitesine bağladığında, bilgisayar korsanları mevcut fonlarına erişecek ve varlıkları çalabilecek. Blockchain araştırma platformu Peckshield, kimlik avı web sitesini tespit ettiği ve kullanıcıları özel anahtarları kaybetme riski konusunda uyardığı için devam eden saldırıyı da doğruladı.

Detaylar geliyor…

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: