Bitcoin

Büyük Akıllar, Parasını Bu 2 Kripto Paraya Park Ediyor! – Kriptokoin.com

single-image

Kripto analitik firması IntoTheBlock’a göre, kurumsal yatırımcılar piyasanın en büyük 2 kripto para birimine para akıtmaya devam ediyor.

Kurumsal yatırımcılar bu 2 kripto parayı biriktiriyor

Şirketin araştırma başkanı Lucas Outumuro, yakın tarihli bir analizde, yüklü miktarda Bitcoin ve Ethereum’un borsalarda ayrıldığını belirtti. Ancak bu hafta önceki haftalara kıyasla daha yavaş bir oranda ilerliyor. Outumuro’ya göre, borsadan para çekme işlemleri, yatırımcının merkezi borsaların dışında tutulan kripto para birimini stokladığını gösteriyor.

Rapor ayrıca, Bitcoin gas ücretlerinin, geçen hafta kaydedilen yıllık en düşük seviyeden bu hafta %55 arttığını gösteriyor. Outumuro, Ethereum’un gas ücretlerinin hala “ayı piyasası normları için oldukça pahalı” olduğunu belirtti.

Bitcoin düşük hacimden müzdarip

Veriler, Bitcoin’in 30 günlük volatilitesinin iki yılın en düşük seviyesine düştüğünü de gösteriyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin şu anda 19.000 doların üzerinde işlem görüyor. Haziran ayından bu yana genel olarak 20.000 doların altıda zaman geçirdi. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, son 24 saate göre %0,33 civarında sabit. Ethereum ise benzer oranlarda 1.300 doların üzerinde işlem görüyor. Geçen haftadan bu yana %1,86 civarında toparlandı.

Ethereum bir değer deposu olmaya ne kadar yakın?

ETH’nin düşük enflasyonu, özellikle merge’den sonra daha kıt bir varlık olmasına yardımcı oldu. Lucas Outumuro, analizlerinde, bu başlıkta şunları yazıyor:

  • İşlem ücretlerinin çoğunun yakılması ve merge’den sonra ihraçların %90 düşmesi nedeniyle, ETH’nin arzı artık yılda yalnızca %0,03 artıyor.
  • Ayrıca, yakılmayan ücretler, hisse sahiplerinin Ethereum’un desteklediği ekonomik faaliyetten verim aldığı GSYİH temettüsüne benzer bir işlev sağlayarak, stake yapanları ödüllendirmek için kullanılır.
  • Son olarak, işlemlerin (yeniden) organize edilmesinin kârlar için fırsat yarattığı ve dolayısıyla bunları doğrulamak için daha fazla talep oluşturduğu maksimum çıkarılabilir değer (MEV) nedeniyle ETH’ye dolaylı olarak değer de tahakkuk eder.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: