Genel

Bitcoin analisti, fiyat için ‘gerçek parti’ tarihini verdi

single-image

Bitcoin ile ilgili ünlü yatırımcılar ve analistlerin tahminleri gelmeye devam ediyor. Ünlü anonim analist PlanB’ye göre de bir numaralı kripto paranın 2024’te gerçekleşecek olan halving (yarılanma) olayı Bitcoin’in fiyatını önemli ölçüde ‘pump’layabilir.

Analist, gönderisinde Bitcoin’in önceki fiyat hareketlerinin ve gelecek tahminlerinin grafik analizini yayınladı. PlanB, paylaştığı grafikte, Bitcoin’in gelecekteki fiyatını tahmin etmek için arzın kıtlığını ölçen stok akış (S2F) modelini kullandı.

“Gerçek parti 2024’te başlayacak”

Özellikle belirtmek gerekiyor ki PlanB’nin analizi, ‘gerçek partinin 2024’ten önce başlamayacağına’ inanan ve Bitcoin’in 2024 fiyat yarılanmasının ardından büyük bir artış yaşayacağını öngören kripto para yatırımcısı ve analist Josh Rager’ın analiziyle örtüşüyor.

Son Bitcoin yarılanması 11 Mayıs 2020’de, oluşturulan her blok için ödülün 6.25 BTC’ye düştüğü zaman gerçekleşti. Mayıs 2024’te gerçekleşmesi beklenen dördüncü yarılanma sırasında, blok başına ödül 3.125 BTC’ye indirilecek.

Geçtiğimiz ay, Bitcoin yarılanma takviminin hızlanacağına dair söylentiler Bitcoin’i, Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB) ve PancakeSwap (CAKE) gibi diğer popüler kripto paraların önüne geçirerek kripto trend listesinin zirvesine taşıdı.

Bitcoin, TSİ 13.45 itibari ile düne göre yüzde 7 artışla 20 bin 648 dolardan işlem görüyor. Bitcoin fiyatı, yılın başında 46 bin dolar civarında olduğu zamandan bu yana yüzde 50’den fazla geriledi. Ancak analistlerin haklı çıkması halinde negatif eğilim 2024 yılında tersine dönebilir.

➤ Bitcoin Haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: