Bitcoin

Bu Seviyelere Hazırlanın! – Kriptokoin.com

single-image

2022’deki kripto para piyasası çöküşünü doğru tahmin etmesi ile bilinen analist, yeni yorumlarını paylaştı. Crypto Capo, kripto piyasasında yeni bir “flaş çöküş” öngörüyor. Analistin düşüş beklediği başlıca kripto para birimi ise Bitcoin (BTC). Fakat altcoin’lerde bir süre daha “pump”, yani fiyat artışı öngörüyor. İşte detaylar…

Crypto Capo, Bitcoin fiyatındaki olasılıkları değerlendirdi

Capo olarak bilinen takma adlı kripto traderı, 565.900 Twitter takipçisiyle yeni yorumlarını paylaştı. En büyük kripto para birimi olan BTC için yeni planlarını gösterdi.  BTC’ye yönelik şemasıyla detaylara giren Capo, en büyük kripto paranın 21.500 dolar civarında konsolide oluyor. Ancak, şu anda BTC’nin 21.000 doları geçme konusunda başarısız olduğunu belirtmekte fayda var. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, geçtiğimiz gün 21.500 doların üzerindeki seviyeleri sürdüren coin, 21.000 doları aşamayıp 21.500 doların altına geriledi.

Analiste göre BTC 21.500 doların üzerine çıkarsa, 24.000-25.000 dolar seviyelerine ulaşmadan önce 23.000 dolar civarında konsolide olacak. Bununla birlikte, BTC 21.500 doların altına düşerse, Capo bunu düşüş teyidi olarak görüyor. Analiste göre, ayı hipotezi onaylanırsa, Capo, piyasa değerine göre en büyük kriptonun yıl sonuna kadar 13.725 dolara düşmesini öngörüyor. Böyle bir çöküş, BTC’nin mevcut fiyatından yüzde 33’lük bir düşüşe işaret eder.

Capo, shitcoin’ler için yükseliş görüyor

Bitcoin’in geçtiğimiz gün içindeki hafif yükselişine gelince, Capo en büyük kripto para biriminin kısa vadede mevcut seviyelerden çok daha yükseğe çıkmasını beklemiyor. Bu hareketin “ön tedarik” gibi göründüğünü kaydeden analist, yine de 20.500 ila 21.200 dolar arasında dağılım oluşmasını bekliyor. Bunun, özellikle kısa zaman dilimlerine işaret eden grafiklerde ortaya çıkacağını öngörüyor. Bitcoin, yazım sırasında, yüzde 2’lik bir düşüş ile 20.203 dolardan el değiştiriyor. 387 milyar dolarlık piyasa değerine sahip coin, son yedi gün içerisinde yüzde 6.2’lik bir yükseliş yaşamayı başardı.

Son olarak, Capo, dikkatlerini genellikle gözden kaçan bir niş altcoin kategorisine çeviriyor. Geniş bir kripto alt kategorisi olan “shitcoin’lerden” bahsediyor. Bu kategori için mevcut ve devamı gelen bir “pump” tahmin ediyor. Shitcoin terimi, değeri çok az olan veya hiç olmayan bir kripto para birimini temsil eder. Son olarak, Capo’nun önceki tahminlerinden bahsetmekte fayda var.  Capo, genellikle fiyat düşüşlerini doğru tahmin ediyor. Analist, geçtiğimiz aylarda, BTC’nin 22 ayın en düşük seviyesi olan 16.000 dolara dönebileceğini söylemişti. Capo, geçtiğimiz yıl BTC’de 50.000 dolara düşüşü tahmin etmişti. Daha öncesinde, 3.500 dolarlık seviyeyi doğru bir şekilde tahmin etmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: