Bitcoin

“Flaş Çöküş” Finans Uzmanından Bitcoin ve Ekonomi Uyarısı! – Kriptokoin.com

single-image

Finans uzmanı ve “Rich Dad Poor Dad” yazarı Robert Kiyosaki, ekonomik acıya karşı uyardı. Kiyosaki, ‘Baby Boomers’ın bu süreçte en büyük kaybedenler olacağını söyledi. Ünlü ekonomiste göre, enflasyon yükselirse ABD nüfusunun %50’sini yok eder. İlginç bir şekilde daha önce defalarca Bitcoin alın diyen Kiyosaki, şimdi de Bitcoin’in çökmesini bekliyor. Ancak ünlü finans uzmanı, bunu bir fırsat olarak gördüğünü de ekliyor.

“Bunların başları ciddi anlamda belada!”

Kişisel finans kitabı “Rich Dad Poor Dad” ile popüler olan Robert Kiyosaki, ABD’nin benzeri görülmemiş bir ekonomik acıyla karşı karşıya olduğunu söylüyor. Yakın tarihli bir video etkileşimi sırasında Kiyosaki, yükselen enflasyon, sosyal güvenlikteki eksiklikler ve sağlık hizmetleri finansmanının ekonomiyi etkileyen temel faktörler olduğunu kaydediyor. Bunun, çok sayıda Baby Boomers’ı etkileyeceğini ileri sürüyor. Bu bağlamda Kiyosaki, şu açıklamayı yapıyor:

En büyük kaybedenler, hiç kaybetmemiş insanlardır. Bunlar şu anda 401k’lerinde oturan insanlar. Benim neslim. Eski nesil. Başları ciddi bir şekilde belada.

Bitcoin

Robert Kiyosaki, Baby Boomers’ın en büyük kaybedenler olacağını iddia ediyor. Çünkü, onlara hata yapmamalarının öğretildiğini ve henüz kaybetmediklerini de ekliyor. Kiyosaki, “Bunun nedeni, bu kadar kolay sahip olmalarıdır,” diyor. Görüşlerini açıklamaya devam eden ünlü finans uzmanı, şu değerlendirmeleri yapıyor:

70’lerde piyasaya girdiklerinde borsa yükselişe geçmişti. Böylece, konut piyasası hareketlendi. ABD, 71’de altın standardından çıktı. Şimdi Baby Boomers, tüm nesillerin en büyük bombardımanını alacak. Gerçekten üzücü. Geleceğini görebiliyorum.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Robert Kiyosaki, Mayıs ayının başlarında da benzer uyarılar yapmıştı. Bu doğrultuda, enflasyon yükselirse bunun ABD nüfusunun %50’sini yok edeceği konusunda uyarmıştı. Kiyosaki, “Amerika ürün üretimini durdurdu. Sadece balonlar üretiyoruz,” diyor. Ayrıca, emlak piyasasında, borsada ve tahvil piyasasında artık balonlar olduğunu da sözlerine ekliyor.

Bitcoin

“Harika haber: Bitcoin (BTC) çöküyor!”

Popüler ekonomist, son zamanlarda kripto piyasası ve özellikle Bitcoin hakkında da görüşlerini açıklıyor. Düşüşün ardından bir fırsat aradığını söylüyor. Bununla birlikte, son paylaşımında Bitcoin (BTC)’nin çökmesini beklediğini ifade etti. Kiyosaki, Twitter hesabında şu paylaşımı yaptı:

Bitcoin çöküyor. Harika haber. Önceki Tweetlerde belirtildiği gibi, Bitcoin’in 20 bin dolara düşmesini bekliyorum. Daha sonra 17 bin dolarda bir dip testi bekleyeceğim. Dibin içeride olduğunu öğrendiğimde kamyonu yedeklerim. Çöküşler zengin olmak için en iyi zamanlardır. Dikkatli ol.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: