Bitcoin

Haftaya Bu Seviyeler Bekleniyor! – Kriptokoin.com

single-image

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) ve büyük altcoin’ler yeni haftaya hazırlanıyor. Bu yazımızda, önümüzdeki hafta BTC ve ilk 10’da yer alan Cardano (ADA) ve Ripple (XRP)’da beklenen seviyeleri paylaşacağız. İşte detaylar…

Ripple destek kazanıyor: XRP ne durumda?

Washington merkezli bir kripto lobi kuruluşu olan Blockchain Association, SEC ve Ripple yasal savaşında Ripple’ı desteklemek için izin başvurusunda bulundu. ABD SEC, XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak sattığı iddiasıyla ödeme devi Ripple’a dava açmıştı. Aralık 2020’den bu yana, dava birkaç önergeye tanık oldu. Blockchain derneği, SEC’in menkul kıymetler yasalarına ilişkin son derece geniş yorumunu eleştirdi. Bunun, endüstri üzerinde yıkıcı etkileri olabileceğine inanmakta.

Blockchain Derneği, Ripple’a verdiği destekte yalnız değil. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi, diğer bir kilit grup olan Investor Choice Advocates Network ve SpendTheBits Inc., mahkemenin izniyle 28 Ekim’de kendi brifinglerini sundular. Özetlerinde, bu kuruluşlar SEC’in “yatırım sözleşmesi” tanımının belirsiz olduğunu söylüyor. Ayrıca SEC’in kripto üzerindeki yargı yetkisinin belirlenmesine yönelik çabalara işaret ettiğini savunuyor.

Bu sırada kripto analisti ve sertifikalı trader Duncan Baldwin, XRP/USD fiyat grafiğini değerlendirdi. Altcoinin son zamanlarda bir düşüş yaşadığını kaydetti. XRP toparlanmaya başladı ve bir gecede yüzde 2,5 kazanç sağladı. Baldwin, XRP/USD çiftinin yerel olarak aşırı satılmış göründüğünü belirtiyor. Parite 0,42 ila 0,43 dolar arasındaki yatay destek seviyesine yaklaşırken, XRP fiyatında bir ralli bekleniyor.

Cardano için sıradakiler neler?

Cardano Blockchain’inin ölçeklenebilirlik çözümü olan Hydra, yeni bir güncelleme aldı. Ethereum katili, geçen haftaki kayıplarını geri aldı ve analistler Cardano’da yükseliş görünümü ortaya koydu.  Geliştiriciler, işlem maliyetlerini “minimum ücret” olarak hesaplama planını işleme koydu. Üstelik, bunları işlem maliyeti karşılaştırmasında raporlamak için bir mekanizma tasarladı.

Kripto analisti olan Bob Mason, yükseliş eğiliminde Cardano için direnç seviyesi olarak 0,41 doları belirledi. Analist, 0,41 doları aşan bir kırılmanın, yükseliş eğiliminin devamına işaret edeceğine inanmakta. Cardano, 0,431 dolar hedefine doğru tırmanışının devam etmesi için daha geniş pazarın desteğine ihtiyaç duyacak. Mason, uzun bir ralli olması durumunda, Cardano fiyatının muhtemelen ikinci ana direnci 0.431 dolardan ve üçüncü ana direnç seviyesini 0.464 dolardan vuracağını savunmakta.

Mason, 50 günlük EMA’nın 100 günlük EMA üzerinden geçmesini yükseliş olarak tanımlıyor. Fiyatın, 0,418 dolarlık dirençten 0,431 dolarlık bir sonraki büyük dirence geçeceğine dair sinyal verdiğini söylüyor. Bununla birlikte, 200 günlük EMA üzerinden 0,398 dolara bir düşüş, eğilimin tersine dönmesine neden olur. Bu da 0,385 doları görmemize yol neden olma riski taşır.

Bitcoin ve Ethereum arasında hakimiyet yarışı

Ethereum’un piyasa değeri ile BTC’yi aştığı anlatı, “flippening” olarak bilinmekte. Bu anlatı, Ethereum’un kripto pazarı üzerindeki hakimiyeti tırmandığında hız kazandı. Kriptokoin.com olarak da bilidrdiğimiz gibi PoW konsensüs mekanizmasından PoS’e geçtiğinde ivme kazandı.  Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, bu ayın başlarında büyük bir çıkışa tanık oldu.

Kripto analiz  Santiment’ten alınan verilere dayanarak, Ethereum’un Bitcoin ve çoğu kripto para birimi üzerindeki fiyat hakimiyeti Ekim ayı boyunca devam etti. Ancak Bitcoin cephesinde analistler, 20.750 doların Bitcoin için kilit bir fiyat seviyesi olduğunu savunuyorlar. Bu seviyenin altına bir düşüş, varlıkta düşüş eğiliminin tersine dönebileceğini gösteriyor. Analist Ekta Mourya’ya göre uzun bir düşük volatilite döneminden sonra Bitcoin, büyük bir kırılma ile düşüş trendinden çıkmaya hazır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: