Genel

Bir büyük istifa da Coinbase borsasında yaşandı

single-image

Ripple, Kraken, Alameda ve BitMEX gibi borsalarda önemli konumlardaki yöneticiler son dönemde bir bir istifalarını açıklarken furyaya ABD’li Coinbase borsası yöneticisi Surojit Chatterjee de katıldı. Şirkette ürün yönetiminden sorumlu olan Chatterjee’nin 28 Ekim günü istifa ettiği belirtildi.

Coinbase yeniden yapılanmaya gidiyor

ABD medyası ise istifayı Coinbase borsasının yeniden yapılanma süreciyle ilişkilendirdi. Borsa bir süre önce SEC’ye yaptığı bildirimde ürün yönetimi departmanını 4 ayrı bölüme böleceğini bildirmişti. Chatterjee direkt olarak CEO Brian Armstrong’a bağlıydı. Yeni yapılanmayla beraber, dört ayrı birimin dört ayrı yöneticisi olacak. Bu kişiler de direkt olarak CEO Armstrong’a bağlı olacaklar.

Şirketin ürün yönetimi departmanını parçalara ayırmasının altında hızlı ve çabuk karar alma plânının olduğu belirtiliyor. Ayrılıkla ilgili konuşan Coinbase sözcüsü Elliott Suthers, “Şirket içindeki yöneticileri daha iyi ve daha hızlı karar vermeleri için güçlendiriyoruz” açıklamasını yaptı.

Ayı sezonuyla birlikte birçok çalışanıyla yolları ayıran ve bu anlamda ciddi bir kısıtlamaya giden Coinbase borsasının 3. çeyrek kazanç raporu yarın açıklanacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: