Genel

Goldman Sachs kurumsal müşterilere detaylı kripto verisi sunacak

single-image

Goldman Sachs, kurumsal müşterilerine sunduğu dijital varlıklarda takip ve yatırım sistemlerini bir standarda bağlamak amacıyla önemli ortaklıklara imza attı. Dev yatırım bankası küresel endeks sağlayıcısı olan MSCI ve kripto para veri firması Coin Metrics ile anlaşma sağladı.

ABD medyasından CNBC’nin haberine göre; verilecek bu yeni hizmetle kurumsal müşteriler analiz ve araştırmalar için gerekli olan verilere istedikleri zaman ulaşabilecekler. Sistem ayrıca, portföy yönetimi ve merkeziyetsiz finans, metaverse, akıllı kontratlar gibi sektörlerde yatırım ürünleri oluşturulması konusunda gerekli olan verileri müşterilere sağlayacak.

Özel üyelik ya da Marquee üzerinden alınacak

Bankanın sunduğu hizmetin ismi “Datanomy” olacak. Haberde bu ismin, bir bilim dalı olan ve doğadaki varlıkların sınıflandırılması ve adlandırılması alanına yönelen “taxonomy” kelimesinden türetildiği belirtildi. Kurumsal müşteriler Goldman Sachs’ın bu hizmetine özel üyelikle ya da bankanın Marquee platformu üzerinden erişebilecekler.

“Risk yönetimi ve performans takibi detaylı ve rahat yapılabilecek”

Marquee platformunun strateji yöneticisi konumundaki Anne Marie Darling de CNBC’ye verdiği demeçte, “Dijital varlık dünyası son yıllarda çok ciddi büyüme kaydetti. Müşterilerimizin rahatlıkla anlayabileceği ve risk yönetimini yapabileceği bir performans takip sistemi oluşturmak istiyorduk. Bu hizmet sayesinde fon yöneticileri ve varlık yönetim şirketleri çok daha detaylı şekilde kripto para yatırımlarını göz önünde tutabilecekler. Ortaklık kuran 3 şirket dijital varlık dünyasını bu sayede token2ların kullanımına göre sınıflara, sektörlere ve altsektörlere ayırmış oldu” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: